چادز: مرکز بازسازی شده ساوا - نمادی از کشور جدید و قوی تر که در آن زندگی می کنیم

مارکو چادژ، رئیس اتاق بازرگانی صربستان به مناسبت تکمیل بازسازی یکی از بزرگترین مراکز کنگره در صربستان، مرکز ساوا، اشاره کرد که افتتاح مرکز جدید و بازسازی شده ساوا لحظه مهمی است. زیرا نماد کشور جدیدی است که در آن زندگی می کنیم، صربستانی جدید و قوی تر، سرمایه گذاران جذاب و خارجی هایی که اینجا کار می کنند و از اینجا در کل اروپای جنوب شرقی تجارت می کنند.

 

 

"من کاملاً با ایده و فلسفه شرکت هلدینگ دلتا موافق هستم که مرمت این ساختمان را به عهده گرفت به این امید که SC اکنون محل ملاقات بینندگان، مشاغل از سراسر جهان و محل ملاقات باشد. کسانی که چیزی می آفرینند و دنیای بهتری می سازند." بلگراد، به ویژه بلگراد امروز، که به مرکز این بخش از اروپا و جهان تبدیل شده است، شایسته آن است.

 

در طول 45 سال گذشته، ده و نیم میلیون نفر از مرکز ساوا طی حدود 20000 رویداد، از گردهمایی های کوچک تا بزرگ مانند اجلاس سران غیرمتعهدها، صندوق بین المللی پول یا OSCE، بازدید کرده اند.

 

«مرکز ساوا به قول خودشان تاریخ از اول است، مرکز وقایع دولت بزرگ آن زمان، محل ملاقات یا مثلاً برخورد بلوک‌های جهان تقسیم شده آن زمان بود. چادژ در بیانیه تانژوگ گفت که در آن مشکلات جهانی آن زمان حل شد.

 

رئیس اتاق بازرگانی صربستان با اشاره به اهمیت تاریخی این بنا یادآور شد: مرکز ساوا هم نماد قدرت یک دولت و هم از هم پاشیدگی آن است. «در صحنه‌های SC، می‌توانی بزرگ‌ترین رهبران سیاسی و بزرگترین ستاره‌های موسیقی و سینما را ببینی، و همچنین می‌توانی صدها هزار شهروند گرسنه را ببینی که به خاطر بانک‌های هرمی در دهه 1990 در تمام آن فاجعه‌ای که ما داریم، در صف ایستاده‌اند. با تجربه." از آنجایی که همه چیز به وقت خود می رسد، لازم بود صربستان و بلگراد به نقشه جهان به شکلی که ممکن است در زمان یوگسلاوی قدیم بوده اند بازگردند و به مکانی تبدیل شوند که مردم می خواهند بیایند، تجارت کنند، تبادل نظر کنند. چادژ گفت که این به شجاعت و اراده سیاسی زیادی برای نتایج فعلی نیاز دارد و امروز می توان گفت که مرکز ساوا تنها یک ساختمان نخواهد بود، بلکه عملکرد خود را در اقتصاد صربستان و منطقه ای خواهد داشت.

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده