چادز : پشتیبانی از رشد سریعتر شرکت های خانوادگی

اتاق بازرگانی صربستان (PKS) و دولت صربستان تجزیه و تحلیلی از تمام برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده برای کارآفرینان و شرکت های خانوادگی انجام خواهند داد تا به طور مشترک بهترین راه حل ها را ارائه دهند و آنها را قادر سازند تا یارانه های ارائه شده توسط دولت را سریعتر دریافت کنند. مارکو چادژ، رئیس اتاق بازرگانی صربستان امروز اعلام کرد که آسان تر است.

 

 

چادژ در کنفرانس دو روزه اختصاص داده شده به کارآفرینی "من، کارآفرین" گفت: هدف این است که مشاغل کوچک خانوادگی و کارآفرینان به راحتی منابع لازم برای تجارت را بدست آورند و به شرکت هایی تبدیل شوند که از سرمایه گذاری های کارآفرینانه به سیستم های تجاری بزرگ تبدیل شده اند. استراحتگاه موونپیک و اسپا فروسکه ترمه در وردنیک.

«تحقیقات نشان می‌دهد که 75 درصد از شرکت‌های خانوادگی در صربستان از منابع خود تأمین مالی می‌شوند و مشکل اصلی شرکت‌های کوچک نحوه دریافت وجوه از بانک‌ها است. چادژ گفت: ما می خواهیم با این شرکت ها و بنا به درخواست کابینه نخست وزیر، تمام برنامه های کمکی را که دولت برای چنین شرکت هایی ارائه می دهد ارزیابی کنیم و ببینیم چه چیزی می تواند بهتر و کارآمدتر باشد."

 

 

او به بازرگانان گفت که رئیس اتاق بازرگانی صربستان می تواند به آنها کمک کند تا کسب و کار خود را از طریق مرکز تحول دیجیتال (CDT) اتاق بازرگانی صربستان دیجیتالی کنند، اما همچنین به آنها آموزش می دهد که چگونه به روند تحول سبز بپیوندند.

 

وی بیان می کند که در چارچوب CDT، برنامه ای برای کاربرد هوش مصنوعی برای شرکت ها آغاز شده و تاکنون 30 شرکت برخی از راهکارهای ارائه شده توسط مرکز را اجرا کرده اند.

 

چادژ در مورد انتقال به "کسب و کار سبز" شرکت های داخلی، خاطرنشان کرد که اتاق بازرگانی صربستان می تواند از طریق HelpDesk به آنها در این روند کمک کند، که از شرکت ها در رسیدن به استانداردهایی که باید برای رسیدن به استانداردهای بالا حمایت می کند، کمک کند. از مشتریان اروپایی، و همچنین از طریق آموزش های ارائه شده توسط سازمان های اتاق بازرگانی صربستان ، و در سال گذشته بیش از 200 نفر با بیش از 12000 شرکت کننده وجود داشت.

 

به همین دلیل است که، در میان چیزهای دیگر، وظیفه رئيس اتاق بازرگانی صربستان ترکیب مشاغل خانوادگی سنتی با جامعه فناوری اطلاعات نوآورانه است که دیجیتالی شدن و راه حل های نوآورانه مدرن را در تجارت به منظور ایجاد یک محصول با کیفیت داخلی برای کل جهان ارائه می دهد.
 
امروز رئیس اتاق بازرگانی صربستان از همه شرکت‌ها در صربستان خواست تا در سال تحصیلی آینده 2024/2025 به مدل آموزش دوگانه بپیوندند. که 83 پروفایل آموزشی ارائه می دهد که 10 مورد جدید هستند.

 

عکس: ایوانا ووکوتیچ

 

ویدئو: بوبان ریستیچ

 

بیانیه مارکو چادژ، رئیس اتاق بازرگانی صربستان 

 

https://we.tl/t-WZPvv3gVbM

 

سخنرانی مارکو چادژ، رئیس اتاق بازرگانی صربستان

 

https://we.tl/t-jHPbkvOctN

 

برانیسلوا سیمانیچ، مدیر بخش کارآفرینی اتاق بازرگانی صربستان ، بیانیه

 

https://we.tl/t-lnzDsw7M9g

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده