لجستیک و حمل و نقل - در قلب اقتصاد، جاده ها اقتصادها را به هم متصل می کنند

لجستیک و حمل و نقل هسته اصلی و جدایی ناپذیر چیزی است که یک اقتصاد را در هر نقطه از جهان رقابتی می کند. در نشست "حمل و نقل و تدارکات: در قلب اقتصاد" که در آن به آن اشاره شد، اقتصاد صربستان به شدت به ارتباطات حمل و نقل و لجستیک علاقه مند است و مسیر حمل و نقل ایتالیا - اسلوونی - کرواسی سریعترین مسیر صربستان به اتحادیه اروپا است. بیش از 200 تاجر از صربستان، کرواسی، اسلوونی و ایتالیا را در اتاق بازرگانی صربستان گرد هم آورد.

 

 

 

وزیر ساخت و ساز، حمل و نقل و زیرساخت، گوران وسیچ، گفت که توسعه لجستیک یکی از اولویت های دولت صربستان است. وی گفت: در دوران بحران اقتصادی بزرگ، تنها در صورتی می توانیم زنده بمانیم که اقتصادهای منطقه به هم بچسبند. وی افزود: در حال حاضر 445 کیلومتر بزرگراه را تکمیل کرده‌ایم و 461 کیلومتر در حال ساخت هستیم و اخیراً دو قرارداد جدید برای ساخت نزدیک به 300 کیلومتر بزرگراه امضا کرده‌ایم و دلیل اینکه این کار را انجام می‌دهیم بهبود زیرساخت‌های جاده‌ای است. ویسیچ گفت، از آنجایی که ما تصمیم گرفتیم اقتصاد را از طریق زیرساخت های جاده ای توسعه دهیم. این به ما امکان سرمایه گذاری بیشتر، توسعه یکنواخت در کشور و ارتباطات بهتر با همسایگانمان را می دهد.

 

میهایلو وسوویچ، مدیر بخش تحلیل استراتژیک، خدمات و بین المللی سازی اتاق بازرگانی صربستان (PKS)، خاطرنشان کرد که اقتصاد صربستان به شدت به حمل و نقل و اتصالات لجستیکی و همچنین حمل و نقل ایتالیا-اسلوونی-کرواسی علاقه مند است. مسیر سریع‌ترین مسیر صربستان به اتحادیه اروپا است. برای بحث در مورد فن‌آوری‌های جدید، پایانه‌های بین‌وجهی و فرصت‌هایی که رقابت‌پذیری را به شدت افزایش می‌دهد و قیمت‌های حمل‌ونقل و لجستیک را کاهش می‌دهد. صربستان یک کشور صادرات محور است که بخشی از زنجیره‌های تامین بین‌المللی است."

 

 

رئیس کنفیندوستریا صربستان، پاتریسیو دی توس، خاطرنشان کرد که لجستیک و حمل و نقل 10 تا 15 درصد از قیمت محصولات فروخته شده را تشکیل می دهد. وی افزود که صربستان در مرکز رویدادهای جهانی قرار دارد و اراده برای دیدار با نمایندگان اسلوونی، کرواسی و ایتالیا در یک مکان نشان دهنده اشتیاق زیاد و تمایل به توسعه بیشتر اقتصاد در این بخش از اروپا است.

 

وی گفت: "اگر ما موفق به توسعه بیشتر دیجیتالی شدن، لجستیک، همکاری گمرکی و تحول سبز شویم، در بازارهای سراسر جهان رقابتی خواهیم شد."

 

دمیان برگانت سفیر اسلوونی در صربستان با اشاره به اینکه لجستیک و حمل و نقل موضوع بسیار مهمی برای اسلوونی است، گفت: اسلوونی در چهارراه اروپا قرار دارد و علاقه زیادی به همکاری اقتصادی با صربستان دارد که می خواهد با آن همکاری کند. برگانت گفت: ما امیدواریم که با هم بخشی از زیرساخت های راه آهن از صربستان به ایتالیا باشیم. من مطمئن هستم که این به همکاری بیشتر بین صربستان و اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه کمک خواهد کرد.

 

مارییا رادولوویچ، دستیار دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی کرواسی در صربستان، خاطرنشان کرد که در رویداد امروز یک پنل بسیار جذاب با موضوع "زنان در تدارکات" برگزار خواهد شد. او گفت: "زنان در این بخش شرکت در رویداد امروز را بسیار مثبت پذیرفته اند."

 

کنفرانس "حمل و نقل و تدارکات: در قلب اقتصاد" توسط اتاق بازرگانی صربستان، کنفیندوستریا صربستان، باشگاه تجاری اسلوونی و اتاق بازرگانی کرواسی برگزار شد.

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده